Hlavicka_Kotolna.jpg

Vyhľadávanie
Hľadať tovar:
Rozšírené vyhľadávanie
Expresná objednávka
Novinky
Výpredaj
Akciové ceny
Najpredávanejšie produkty
Produktové menu
Stav objednávky
Počet položiek 0
Suma spolu 0,00
DPH 0,00
K úhrade 0,00
Obsah clanku:

Výber vhodného akumlátora pre záložný zdroj

pozor100.jpg POZOR! Autobatérie niesu vhodné pre použitiepro záložných zdrojoch nakoľko sú stavané na iné prevádzkové parametre. Majú tiež kratšiu životnosť. (max 5 rokov). Použitie otvorených akumlátorov v kotolni hrozí nebezpečenstvo výbuchu a poškodenie okolitých zariadení vplyvom kyslého prostredia.

VÝBER ZÁLOŽNEHO ZDROJA

MiniUps.jpg

ups150.jpg

ups2_150.jpg

Predpokladajme že je potrebné napájať dve čerpadla s výkonom 50W, a udržať ich v chode počas štyroch hodín.

Spočítame všetky zariadenia ktoré môžu byť naraz zapojené ciže: 2 čerpadla krat 50 W = 100 W ciže vyberieme najbližší väčší UPS 150.

Záložné zdroje sa ponúkajú s výstupom "pravý sinus" a "modifikovaný sinus".

PRAVÝ SINUS:
Je vhodné pre napájanie každého zariadenia. Prevádzka na záložný zdroj je identická normálnej prevádzke. Zariadenie sa správa identicky ako pri napájaní zo siete.

MODIFIKOVANÝ SINUS:
Modifikovaná sinusoida sa svojím tvarom približuje pravej sinusoide, s tým že jej pribeh je chrakteristický svojim skokom či už lichobežnikovým alebo trapézovým. Vplyv modifikovanej sinusoidy sa najviac prejavuje pri indukčných strojoch (čerpadlách) a to hlavne šumom čerpadla, čerpadlo ako keby mierne pulzovalo a je trochu hlučnejšie. Tento prípad nastane len pri chode z baterky čiže v režime keď je výpadok siete. Ďalšim nepriaznivým vplyvom je mierne zníženie výkonu čerpadla.
Hlavnou výhodu zariadení s modifikovanou sinusoidou je ich nízka nadobúdacia cena, čo pri výbere zariadenia je niekedy rozhodujúce.

Výber akumulátora

miniaku.jpg

K záťaži 100 W pripočitame 10% strát na kábloch a meniči, čiže dostaneme 110W. 110W videlíme počtom článkov akumulátora čiže 6 potom 110/6 = 18,33W na článok.

Z tabuľky pre 4 hodiny a 18,33 WATTS per cell vyberieme najbližši väčší akumulátor, v tomto prípade HZB 12-55

hzbclanokcas.jpg


Generované 0,983407 s.
Session Start: 4,733641 s.